Valtis 75 mm - Milanija(Master-Korabel) M 1:72, medis.

Parašė A.Povilaitis (antanas) 20 Jun 2014
Antano Povilaičio (Šilutė) modeliai >>
 


  Naujos aplinkybės - naujas projektas. Tiksliau jų bus visa serija. Čia - pirmas iš šios serijos. Kadangi taip jau gavosi, kad tenka atstovauti Europoje, šiai dienai pačių kokybiškiausių, medinių burlaivių rinkinių gamintoją - OOO Milanija(Master-Korabel), teks pačiam įsitikinti jų darbo kokybe, o kartu ir padaryti savotiškas, lyg papildomas, surinkimo instrukcijas. Neslėpsiu, man ir pačiam labai smalsu pasižiūrėti, kas ten ir kaip sumanyta. "Master-Korabel" rinkiniai išskirtiniai tuo, kad viskas yra padaryta maksimaliai tiksliai, tiek istorine, tiek technologine prasme. Labai kokybiškos medžiagos, tikslus apdirbimas, ilgas testavimas - pagrindas net nepatyrusiam žmogui, surinkti labai kokybišką modelį. Pradėsiu nuo mažiausio, bet ne lengviausio, 75mm ilgio valties modelio, kuris tinka ir didesniems modeliams sukomplektuoti. Tiesą sakant, net neįtariau, kokia tai "blusa", su gana nemenku, mažyčių detalių skaičiumi. Reikėjo kažkiek laiko apsiprasti. Po to detalės jau neatrodė tokios mažos.
  Visų pirma, susipažinkime, kas ten viduje. O viduje gana nemažai už gana kuklią kainą. Spalvota foto instrukcija, instrukcija rusų kalba, su smulkiu darbo eigos aprašymu ir detalių išsidėstymo schemomis bei jų numeriais. Jau padariau vertimą į lietuvių kalbą, tad pirkdami, galite nepergyventi dėl kalbos problemų. SVARBU!!! Skirtingai, nei daugeliu atvejų, renkant modelius iš kitų rinkinių, rekomenduoju skaityti ir rinkti modelį, būtent laikantis instrukcijų, schemų ir brėžinių. Žinoma, tai nereiškia, kad galima visai negalvoti... Bet netikslių sprendimų ar kitokios darbo eigos variantų yra labai nedaug. "Master-Korabel" darbuotojai, tikrai išbandė labai daug būdų ir atrinko optimaliausius variantus, atsižvelgdami į labai daug aplinkybių. Pats įsitikinau, kad išradinėti dviračio, daugeliu atvejų čia nebereikia.
  Be instrukcijos, viduje yra maišiukas su žalvario vinutėmis ir žalvario juostele, vairo apkaustams ir stiebų kronšteinams. Plokštelė iš klijuoto 1,2 mm storio anegri medžio lukšto su korpuso karkaso detalėmis. Dvi kriaušės medienos lukšto plokštelės su apkalos, denio ir suolelių detalėmis, bei špantų lystelių ruošiniais, 3 mm storio faneros plokštelė su valties karkaso šablonu ir 3 plokštelės su irklų ruošiniais. Foto pridedu:
     Štai tiek tų lobių. Darbui reikia labai mažai įrankių, kuriuos nesunku įsigyti, jei kažko neturite. Visi jie išvardinti instrukcijose. Vienas iš galimų keblumų, kaip atskirti gerąją ir galinę plokštelių su detalėmis pusę, nes ant kai kurių jų, gali nebūti išgraviruoti lazeriu plokštelių numeriai. Jie būna ant gerosios pusės. Detalės gerąja puse yra atvaizduotos detalių išdėstymo schemoje, instrukcijoje. Pasidėkite šalia plokštelę su detalėmis ir jei sukinėjant nesigauna vienodas detalių išdėstymas, apverskite plokštelę su detalėmis. Jei išdėstymai sutampa, Jūs žiūrite į gerają, priekinę plokštelės pusę.
    Pirmame etape pagal instrukciją pieštuku pasidarau žymes. Tai gana sunkokai aprašoma, tad įdedu papildomas nuotraukas, kur ir kaip tuo pieštuku ir ką sujungti. Manau dabar bus lengviau suprasti ir Jums.


   Toliau jau prasideda pats surinkimas. Pradedu nuo kilio ir jo pastorinimų. Pastorinimų briaunas reikia apdirbti kampu, pagal lazeriu išgraviruotas linijas. Visur, kur reikalingas briaunų apdirbimas, yra lazeriu graviruotos linijos. Todėl tai daryti tiksliai gana lengva. Po to, be vargo priklijuoju pastorinimus prie kilio, stengdamasis orientuotis į ilgą išpjovą kilyje. Tai nėra sunku. Beje, prieš tai prie kilio priklijavau forštevenį. Čia svarbu, kad jis tiksliai sutaptų su išpjova kilyje ir būtų vienoje plokštumoje su juo. Pradžiai tiek džiaugsmų.
                              2014-06-24
 
  Darbuojuosi toliau. Kaip ir sakoma instrukcijoje, toliau apdirbinėju špantų briaunas. Atsargiai peiliuku nupjaunu kampu įžambiai iki lazeriu graviruotų linijų. Dirbti reikia atsargiai, po truputį. Medžiaga gana trapi, bet neskubant viskas gaunasi gerai. Pabaigoje galima palyginti švitriniu popieriumi. Tas briaunų apdirbimas reikalingas tam, kad kai klijuosis apkalos lentelės, jos gerai priglustų prie špantų. Jei to nedaryti, apkaloje atsiras plyšiai, išsikreips korpuso forma ir toliau kitos detalės jau tiks blogai. Didžiausia problema, surenkant šią valtelę - tai didelis tikslumas. Iš kitos pusės, tai labai naudinga mokykla.


   Toliau pereinu prie karkaso šablono. Jis skirtas padėti tiksliai ir lengvai surinkti valties korpusą. Jo konstrukcija paprasta. Peiliuku išimame detales ir suklijuojame kaip parodyta. Toliau imame pasukamus špantus. Jie su daug įpjovų lazeriu, tad būkite atsargūs. Labai svarbu, kad visur atidžiai sektumėte detalių žymėjimus. Sumaišius vietomis kairę ir dešinę detalių puses, kils problemų. Kaip nurodyta sustatau špantus į šabloną ir kiekvienos špantų poros viršuje uždedu lašelį klijų. Daug nereikia. Tiek, kad špantai sukibtų į porą ir nekristų iš šablono. Nieko nepriklijuokite prie pačio šablono!!! Vėliau jis turės laisvai išsiimti. Jei kažkoks špantas sunkiau statosi į išpjovą, truputį paplatiname šablono išpjovą švitriniu popieriumi. Patikrinimui susistatau visus špantus, kur reikia pašveičiu. Reikia sekti, kurie špantą į kurią pusę nukreipiami apdirbtomis briaunomis.
  

   Žinoma, šablonas dalykas geras, bet pati idėja neišvystyta iki galo. Pats šablonas galėjo turėti išsikišimą, kuriuo jį būtų galima įspausti į spaustuvėlius. Tada darbas būtų žymiai patogesnis. Aš pats gi turiu, net specialiai tokiems tikslams pasidaręs, vartomus spaustuvėlius. Taip dirbti dar geriau. Todėl nieko nelaukdamas patobulinu šabloną. Iš likusios šablono faneros atsipjaunu juostelę, kaip matosi nuotraukoje. Jame ir šablone išgręžiu po tris 1,2 mm diametro skylutes kaišteliams. Viską sutepu klijais ir suklijuoju. Vien tik suklijavus, laikytų gana silpnai, todėl reikia kažkokių kaištelių. Galima panaudoti vielą ar vinučių galiukus. Tik nekalkite vinučių tiesiogiai! Tokiu atveju fanera greičiausiai tiesiog suskils. Imu spaustuvėlius, suku kronšteiną prie stalo, ant jo spaustuvėlius. Į juos kaip parodyta, įtvirtinu šabloną. Dabar šabloną galiu vartyti įvairiu man reikiamu kampu ir darbas darosi labai malonus. Sustatau špantus į vietas ir bus galima pereiti prie kito etapo.
                          2014-07-08

   Padirbėju su kiliu, prie jo priklijuodamas 12 špantą. Čia svarbu tiksliai jį išlyginti ir klijams džiūvant prižiūrėti, kad nenukryptų. Toliau įklijuoju ir tarpinę suolelio atramą. Čia vėl reikia žiūrėti, kad viskas būtų tiesiai. Kai klijai išdžiūna, kilį įklijuoju į špantų, jau sustatytų šablone, išpjovas. Klijais tepasi tik kilio išpjovos ir ne daugiau. Džioviname. Tada jau galima bandyti įstatyti prisimatavimui stringerius. Jie įsistatė truputį tamprokai, bet taip ir turi būti. Juos reikia įstatyti taip, kad pieštuku pasidarytos suolelių žymės būtų viršuje. Gale matosi, kad stringeriai susijungia kampu. Sutepame klijais tik nurodytas vietas,  tai yra kur jie įsistato į kilį priekyje ir gale. Gale fiksavimui reikia panaudoti kokį nors prispaudėją. Palieku ilgam džiūti. Išdžiūvus turime tokį karkasą. Raidės R ir L ant šablono žymi atitinkamai dešinę ir kairę puses.
  

   Toliau apdirbame trancą. Visų pirma briauną iki išgraviruotos linijos. Po to stringerius gale išlyginu dilde ir švitriniu popieriumi. Ir įklijuoju. Viena problema ta, kad trancas prie kilio išpjovos labai plonas ir trapus, o toje vietoje reikia dar įžambiai apdirbti briaunas. Todėl galiukas ima ir nulūžta. Tai nedidelė bėda. Iklijuosiu jį vėliau, kai klijuosiu apkalą. Štai su špantų surinkimu ir baigta. Gavosi toks laikinas karkasas.
   Toliau imu plokštelę su kriaušės lystelėmis. Iš jų lenksis valties špantai. Imu plastikinį uždaromą maišelį, įpilu į jį truputį vandens ir įdedu į lėkštutę. Na ir po neišvengiamo kontrolinio "patikrinimo", kaitinu mikrobangėje 3 minutes. Išimu štai tokį "patiekalą". Imu lysteles, kaip nurodyta. Linksta jos gerai, be problemu ir klijuoju reikiama tvarka. Klijuojasi tik prie kilio ir španto viršaus, virš išgraviruoto brūkšnelio. Klijuoju simetriškai poromis. Kairė, dešinė, sekantis špantas ir t.t.. Klijus naudoju CA momentinius. Išlindusias lystelių dalis nupjaunu ir pasidedu. Jų dar reikės. Toliau iš plokštelės išsiimu kitą porciją lystelių, vėl virinu mikrobangėje, kad geriau linktų ir klijuoju ant likusių špantų. Skirtumas tik tas, kad dabar lystelę perkišu per vieną skylę stringeryje, po to per kilį ir per kito stringerio skylę. Tai yra tvirtumui naudoju ištisą lystelę. Prieš perveriant, lystelės galą truputį švitriniu suapvalinu, kad mažiau kliūtų. Kiekvieną lystelę klijuoju 3 taškuose. Prie kilio, ir špantų viršuje virš brūkšnio. Taip klijuojasi 3 sekantys špantai.
     Likusiems 3 špantams lysteles reikia priklijuoti tik iki stringerių. Tam panaudoju lystelių galiukus, likusius nuo pasukamų špantų. Klijuoju atsargiai prie stringerio ir španto viršaus virš brūkšnio. Čia nesudėtinga. Nupjaunu visus išsikišusiusi virš špantų galus ir viskas. Šis etapas baigtas. Klijavimui naudoju šiuos CA ir Wood moment klijus. Kol kas viskas.
                         2014-07-13

   Štai ir pradėsim vieną įdomesnių valtelės gamybos etapų. Apkalos klijavimas. Kaip ir priklauso, pirma viską tikrina rimta komisija... O dabar jau galima pradėti. Visos apkalos lentutės jau išpjautos lazeriu, kaip ir kitos detalės. Naudojamas 0,6 mm kriaušės lukštas. Pats lazerio spindulys pjaunant lenteles suteikia jų kraštams kūgiškumą. Tai palengvina lentelių suleidimą be plyšių. Svarbu nesumaišyti, kurios kuriai pusei priklauso. Ir lentelių eiliškumą, kitaip jos netiks viena prie kitos. Atsargiai išsiimu pirmas 3, prieš tai susižymėjęs pieštuku. Klijuoti reikia poromis, vieną ant kairiojo borto, kitą ant dešiniojo. Tam, kad lengviau linktų, lentutes reikia išmirkyti vandenyje. Pradžiai taip pasielgiu su pirma lentučių pora. Nežinia, kaip čia viskas gausis.
   O išmirkymui naudoju štai tokį žvėrį, sumedžiotą E-bay aukcione. Jis man kainavo 1 eurą! Savininkas vokietis, nesugebėjo jo programuoti ir pardavė kaip sugedusį. O jis puikiausiai veikia... Ir tas programavimas ten visai nesudėtingas. Jis visas iš storos plastmasės ir esmėje yra didelis virdulys. Turi termometrą ir nustačius norimą vandens temperatūrą, palaiko ją 2 laipsnių tikslumu.
   Žinoma, naudoti jo šitam darbeliui nėra reikalo, bet čia aš tik žiūriu, kaip jis veikia. Vėliau, jo laukia kur kas rimtesni reikaliukai...
Išmirkusios lentutės lenkiasi puikiai. Procesas paprastas, reikia tik kantrybės. Palankstai, pridedi į vietą, įvertini kiek palenkti, vėl palankstai. Leidi keletą minučių padžiūti ir vėl viską pakartoji. Po to, kai jau atrodo neblogai, leidi išdžiūti kokias 5 minutes ir jau tada klijuoji. Paprastai, forma išsilaiko neblogai, tik tenka truputį pataisyti ir palaikyti prispaudus. Ir gana greitai jau suklijuoju 3 poras.
     Po to priklijuoju dar keletą. Darbas eina gan sparčiai, palyginus su tuo, jei reikėtų pačiam paruošti ir pritaikyti lysteles. Ko reikia, tai atidumo, kantrybės ir kruopštumo. Valtelė mažuliukė, detalės smulkios ir trapios. Todėl svarbu nenaudoti didelės jėgos, palengva pritaikyti formą. Tenka tik truputį švitriniu popieriumi pataisyti lentelių galus, kur priglunda prie forštevnio. Bet labai labai mažai. Nelabai yra ką rašyti, reikia tiesiog bandyti.


   Tikriausiai aiškinti, kaip puikiai dirbti turint vartomus spaustuvėlius, net neverta. Galimybė pasikreipti reikiamu kampu, klijavimą paverčia tiesiog malonumu... Pagaliau lieka paskutinė lentelė. Rinkinyje yra duotos dviejų variantų lentelės. Platesnė nei standartinė ir siauresnė. Renkamės kuri labiau tinka. Man reikia platesnės. Bet, ji per plati, tad susiaurinu kiek reikia, išlaikydamas lentelės formą. Tai svarbu norin gauti teisingą valties korpusą. Ir įklijuoju paskutinę lentelių porą. Valio!
   Apkala baigta. Dabar dar įklijuoju po vieną lentelę - bortą virš stringerio. Leidžiu viskam gerai išdžiūti. Ir nupjaunu išsikišusius už tranco lentelių galus. Vaizdelis gan kraupokas, to mano darbo. Pasišiaušusi, apkibusi klijų gabalais, laiptuota... Tik nereikia pamiršti, kad pačio korpuso ilgis mažesnis už 7 cm ir visos foto makro. Žiūrėsim, kas bus toliau.
                     2014-08-09

   Toliau jau žinoma procedūra. Apdirbimas švitriniu popieriumi. Išnyko visas bjaurumas ir valtelė tapo gulbe. Pradžioje naudojau 100 grubumo, vėliau 150, 220, 400 švitrinį popierių. Šlifuojant nusiėmė labai nedaug, jokių didelių plyšių neatsirado, atrodo. Lygiai su apkala nušlifavau ir išsikišusią stringerio dalį. Korpusas man patinka ir atrodo gana dailiai.


   Vidinis šablonas kol kas dar paliktas. Dabar reikia priklijuoti švartavimosi balkį ant buvusio stringerio vietos, kur nušlifavau. Iš plokštelės išsiimu švartavimosi ir valties tranco sustiprinimo balkius. Čia truputį nukrypsiu nuo instrukcijos ir juos padarysiu juodos spalvos. Tiesiog, taip man atrodo, bus gražiau. Vienoda kriaušės mediena truputį žiūrisi nuobodžiai. Nuo seno, turiu juodo amerikietiško beico. Pamirkau jame balkius kokias 4 valandas, kad gerai įsigertų. Deja, kai išdžiūna, rezultatas mane truputį nuvilia. Jie kažkokie pilki, bet ne juodi. Tenka pasinaudoti senu, patikimu metodu. Tai paprastas juodas tušas. Kaip tik tai, ko reikia.


   Pradedu klijuoti nuo tranco. Po to jau klijuoju ant bortų. Nieko sudėtingo. Išsikišusius galus nupjaunu, kur reikia pašlifuoju ir mažu teptuku tušu pataisau reikiamas vietas. Rezultatu esu patenkintas.
   Sekantis etapas, vidinio šablono išėmimas. Tam reikia pradžioje pašalinti pasukamus špantus, vėliau ir likusius taip, kaip aprašyta instrukcijoje. Čia svarbu neskubėti, atsargiai po truputį įpjauti kur reikia, nenaudoti per daug jėgos. Foto matosi susmulkintų špantų likučiai ir fanerinis šablonas. Jis tiks ir darant vėl tokią pat valtį. Ir matosi, kaip atrodo valties vidus. Na visai neblogai. Tik klijų reikia naudoti dar mažiau. Nors atrodo, kad ir taip jau jų beveik netepiau.


   Sekantis žingsnis, apie kurį instrukcijoje kažkodėl neparašyta, tai papildomų špantų įklijavimas. Tam galima panaudoti špantų lystelių likučius. Jie čia puikiai tinka. Stringeriuose matosi tuščios skylės, per kurias reikia perverti trūkstamus špantus. Dalis jų daromi iš dviejų dalių, kitus galima daryti ištisinius. Čia - jau kaip kam geriau. Išbandau abu variantus ir nutariu, kad kitą kartą visus darysiu iš dviejų dalių. Taip lengviau ir gaunasi geresnė kokybė.


   Toliau jau prasideda smagiausias etapas - vidaus įrengimas. Pradžioje - denis. Atitinkama detalė jau graviruota lazeriu, belieka tik įklijuoti. Paprasta. Toliau galinis podėlis. Čia jau keturios detalės. Truputį tenka švitriniu pataisyti špantus, kad geriau priglustų detalės. Tinka viskas puikiai. Klijuoju... Sekantis - kilsonas. Lengvai... Toliau - priekinės bako grotelės. Truputį pataisau švitriniu brauną, iš apačios priklijuoju pastorinimą. Į kilsono kvadratinį lizdą įklijuoju atramą ir kol ji stipriai neprisiklijavo, pritaikau ir priklijuoju bako groteles. Vienas malonumas, ne modeliavimas... Išimu iš plokštelės juto detales. Priklijuoju apatinį suolelio pastorinimą, o po to viską įklijuoju į vietą. Na visai neblogai gavosi. Kol kas esu patenkintas. Rinkti tikrai labai malonu, o ir rezultatas džiugina.
  

                          2014-08-14

    Judam su šituo smagiu projektėliu toliau. Suklijuoju suolelius. Tam, pradžioje suklijuoju kiekvieno jų abi dalis kartu, apšlifuoju, įklijuoju suolelio centrinę atramą ir priklijuoju patį suolelį. Štai dabar ir praverčia pačioje pradžioje ant stringerių pasidaryti žymėjimai pieštuku. Taip pat ir žymės ant suolelių. Po to išlenkiu ir priklijuoju į vietą vidinės borto apkalos viršutinę lentą. Tinka puikiai.
   Toliau pereinu prie planširio. Čia irgi truputį nukrypstu nuo instrukcijos ir jį nudažau juodai. Taip vaizdas žymiai geresnis. Nesiterlioju su jokiais beicais, o iškart naudoju tušą. Rezultatas tenkina.


   Ant planširio gerai matosi išgraviruotos vietos irklų lizdams priklijuoti. Ką ir padarau. Atsargiai pašlifuoju juos, nes labai jau trapūs ir priklijuoju.


   Toliau seka achterštevnis. Klijuoju į vietą ir užsiimu vairu. Jis man truputį toks keistokas, bet tiek to. Pradžioje apšlifuoju, išsiaiškinu kaip ir kur dedasi metalinės detalės. Komplekte yra duota žalvarinė juostelė ir vinutės, bet aš jų nenaudosiu. Noriu, kad metalinės detalės būtų juodos. Bet dėl kelių detalių darytis juodinimo tirpalo tingiu, o senasis baigėsi. O ir šiaip, man labiau patinka metalas, nei žalvaris. Suklijuoju vairo plunksną ir rumpelį. Ir iš smeigtukų pasigaminu reikiamas metalines detales.
   Kartu pasidarau ir 2 kronšteinus stiebams tvirtinti. Priklijuoju juos į vietą. Ir prie valties korpuso priklijuoju metalines vairo tvirtinimo detales. Beje, vairas bus nuimamas.


                           2014-08-21

   Pabaigai, priklijuoju vairo metalines detales. Tenka pasikrapštyti, kol tiksliai pritaikau. Vairas lengvai išsiima ir įsideda. Štai kas rezultate gavosi. Valtelė, kol kas dar niekuo nedengta.
    O toliau, jau lieka irklai. Labai jau jie plonyčiai, bet duota ir gana didelė atsarga. Sakau iš karto - nesulaužiau nė vieno. Pats irklas susideda iš 3 detalių. Nieko sudėtingo. Suklijuoju. Toliau gan sudėtingas momentas - suapvalinti reikiamas vietas. Dirbu maža dildele ir švitriniu popieriumi. Pabaigai suploninu patį mentės galą. Prasikrapštau gana ilgai, bet lyg ir pakenčiamai gavosi. Ir kad tiktų į stilių, vėl padarau neesminį pakeitimą. Nudažau juodai mentes. Ir svarbiausias momentas - padengimas aliejumi. Naudoju linų aliejų. Dengiu gausiai, nes puikiai susigeria. Nuotraukose matosi ką tik padengta viena pusė. Nesunku pamatyti skirtumą tarp jų. Bet viskas dar patamsės ir galutinis vaizdelis bus po paros. Aliejumi padengiu ir irklus. Ir palieku savaitėliai viską džiūti ir polimerizuotis.
  

                        2014-09-05

   Valtelė lyg ir pabaigta, bet dar trūksta dviejų esminių dalykų: pagrindo ir vitrinos(gaubto). Komplekte yra duoti kilblokai, t.y. laikikliai, ant kurių statosi valtis. Bet pagrindo nėra, nes valtis gali būti naudojama labai įvairiai. Pradžioje, iš 2 mm akrilo pasigaminu patį gaubtą. Kadangi jų reikia pastoviai, pasigaminu ir akrilo lankstymo staklytes. Patį pagrindą darau iš 3 mm storio plastiko. Suklijuoju 2 skirtingo dydžio gabaliukus ir apklijuoju žaliu aksominiu audiniu. Tas apklijavimas kainavo daug laiko, nervų ir perdarymų. Klijuoti reikėjo ne prie plastiko, bet medžio ir viskas būtų buvę paprasčiau. Kitą kartą taip ir padarysiu. Akrilo gaubtas standžiai įsistato ant pagrindo ir laikosi gana tvirtai. Ant pačio pagrindo dar bus lyg ir denio imitacija iš juodalksnio lentučių. Pasiruošiu jų su atsarga.


 

   Susipjaunu lenteles ir susiklijuoju ant plono 0,5 mm storio kartono. Tiesiai prie audinio taip suklijuoti nepavyktų. Stačiakampė forma nuobodi, tad padarau tokią suapvalintą formą. Priklijuoju reikiamose vietose kilblokus. Kad būtų stipriau, iš apačios sutvirtinu mediniais kyliukais. Foto tik nepadariau. Kampuose išgręžiu skylutes, per kurias varžtų imitacijomis tvirtinsiu viską prie pagrindo. Na ir padengiu aliejumi. Foto matosi dalis padengta, dalis ne. Spalva labai gražiai keičiasi. Kol viskas džiūna, ramiai susirišu į du ryšulius irklus. Ir juos pririšu prie valties suoliukų.
   Iš smeigtukų pasidarau tvirtinimo varžtus ir metalines kilpas valties tvirtinimui. Juodinu jau įprastu būdu. Pritvirtinu denį prie pagrindo. Tam gręžiu skylutes kur reikia ir iš pagrindo apačios padidinu truputį jų diametrą. Bet ne per visą gylį. Tada dedu denį, įstatau varžtą, prispaudžiu ir iš apačios fiksuoju CA klijų lašeliu padidintoje skylutėje. Kilpas dedu prie pat kilblokų ir įklijuoju tokiu pat būdu, kaip ir važtus. Gaunasi papildomas denio fragmento tvirtinimas. Belieka pritvirtinti pačią valtį ir viskas.


 

                         2014-09-23

   Modelis pabaigtas. Nuotraukos gavosi nelabai kokios. Paskutiniu metu foto aparatas pradeda streikuoti. Reikės nešti remontuoti. Štai toks rezultatas.


                         2015-02-01

   Nedidelis, bet svarbus papildymas. Normali finalinė fotosesija. Dabar galima tiksliau pamatyti modelį:P.S. Beje, šį modelį norintys gali įsigyti mano el. parduotuvėje: Modeliumeistras .

              Bus daugiau...

Redaguota: 01 Feb 2015 22:23

Atgal

Komentarai

Valtis Svečias 09 Jul 2014 20:47
Tamsta Antanai,WOW,o mums Lietuviams lengviau suprantama kalba yra Puikumėlis,tai padaryti gali savo darbą ir hobi mylintis žmogus.Kol kas sėkmės ir laukiu tęsinio
Potencialus pirkėjas
Atsakymas Svečias 11 Jul 2014 00:17
Ačiū už palinkėjimus. Kelių dienų bėgyje bus tęsinys.

Antanas

Komentuoti


Paieška

Statistika

Lankėsi per 10 min
  • visi ilsisi
Svečiuojasi: 2 lankytojai(-jų)

Scale Model


Šalys!