Valtis 95 mm - Milanija(Master-Korabel) M 1:72, medis.

Parašė A.Povilaitis (antanas) 26 Jun 2015
Antano Povilaičio (Šilutė) modeliai >>
 


     Dar vienas valtelės modelis iš Milanija(Master-Korabel) M 1:72 rinkinuko. Visiškai analogiškas, kaip ir 75 mm, tik didesnė. Todėl nieko daug nerašysiu, tik sukelsiu gamybos nuotraukas. Kas darys šią valtelę, pasinaudos mažesnės aprašymu. Abi valteles galite įsigyti el. parduotuvėje "Modeliumeistras" . Taigi pirmas blokas nuotraukų su pačio karkaso surinkimu. Beje, pagrindo ir gaubto, kurie matosi nuotraukose, pačiame valties komplekte nėra. Jie daryti mano atskirai. Yra tik kilblokai valtelei. Dabar jau prekiaujama nauja valtelių versija. kurioje yra ir stovelis valtelei.
  Taigi, kaip matote įpakavime tilpo nemažai daug gražių dalykų. Toliau jau bus pati darbų eiga. Beje, kad dirbti būtų maloniau, komplekte jau lietuviškos instrukcijos!


   Darant, svarbiausia nesskubėti, priprasti prie smulkių ir trapių detalių. Tada viskas eisis lengvai ir maloniai.


   Labai atsargiai reikia elgtis su špantais. Jie ne tik išpjauti iš trapaus lukšto, bet ir dar turi specialias įpjovas, kad paskui būtų galima lengvai juos išlaužti. Todėl įstatant neskubėkite ir jei kažkas tikrai trukdo, atsargiai pašlifuokite reikiamas vietas švitriniu smulkiu popieriumi.
    Sekantis etapas jau bus špantų ir apkalos darymas.

                    2015-07-23

 
   Taigi, jau špantų klijavimas ir apkala. Nieko čia tokio naujo. Viskas kaip ir 75 mm valtelėje.
   Viskas klijavosi normaliai, tik kairėje pusėje tie 2 - 3 špantais kažkodėl atsirado nedidelis įdubimas. Tenka neprispausti apkalos lentutes prie šitų špantų, o tarpelius užpildyti klijais. bet jie labai maži ir nesimatys. Ir dar vienas niuansas. Pirmos apkalos lentelės labai trumpos. Jų ilgio net kelių dešimtųjų milimetro trūksta. Su sekančiom problemų nėra. Klijuojant tai reikia turėti omenyje ir taupyti ilgį. Visa kita be problemų.
  

         2015-09-09

   Toliau korpuso šlifavimas ir vidaus elementų įklijavimas. Nieko labai sudėtingo. Viskas panašiai kaip ir 75 mm valtelėje, tik suolelių daugiau.
   Papildomai planširis ir švartavimosi balkis buvo nudažyti juodai. Tam panaudotas tušas. Dar liko keletas smulkmenų ir bus pabaiga.

        2017-01-20

   Po geros pauzės bandysiu pabaigti nuotraukų sukėlimą. Priklijuoju planširį ir švartavimosi balkį. Viskas dabar atrodo taip:


   Toliau irklų rinkinys. Ne visai smagus darbelis. Vairas ir kiti elementai.
  
   Beliko padaryti metalines detales. Komplekte esančio žalvario nenaudoju. Darau iš metalinių smeigtukų ir juodinu. Sumontuoju visus elementus.
      2017-01-21

 
Modelio galutiniai pabaigai, pagaminau pagrindą ir vitriną. Tradiciškai, taip sakant. Pačią valtelę pastačiau ant kilblokų ir pririšau lynais. Vitrina iš organinio XT markės stiklo. Jis atsparus UV spinduliams, tuo pačiu kažkiek apsaugo ir patį modelį. Pagrindas dengtas aksomu. Be to panaudota keletas medžio šakelių iš pliažo ir statybinė skaldelė.
  
    Ir pabaigai - finalinė fotosesija:
    Modelis baigtas. Rinkti buvo labai malonu. Bet nesakyčiau, kad labai lengva. Labai jau mažas jis. Suprantama, rezultatas nėra be trūkumų. Bet taip jau visada gaunasi. Kai tik baigi, iškart pamatai žioplas klaidas ir vietas, kur galėjai padaryti geriau. Toks jau esu. Sekantį kartą pasistengsiu labiau.


Redaguota: 21 Jan 2017 17:09

Atgal

Komentarai

Nerasta

Komentuoti


Paieška

Statistika

Lankėsi per 10 min
  • visi ilsisi
Svečiuojasi: 5 lankytojai(-jų)

Scale Model


Šalys!