Ši tema skirta mano sukurtiems ar pagamintiems produktams. Viskam, ko negalima priskirti modeliams arba technologiniams dalykams, skirtiems tik mano asmeninėms reikmėms. Pvz. tai vitrinos modeliams, kažkokios modelių dalys, skirtos ne man, įrankiai ar staklės pagamintos pagal užsakymus ir panašiai. 

Vitrina modeliui (ver. V..0.8).

Parašė A.Povilaitis (antanas) 24 Jan 2017
Sukurti vienetiniai ar serijiniai produktai >>
    Bet koks modelis be vitrinos - ne modelis. O tiksliau, tai neužbaigtas modelis. Modelis vitrinoje žiūrisi visai kitaip. Be to, jis apsaugotas nuo baisiausių savo priešų - drėgmės, dulkių ir mechaninių pažeidimų. Žinoma, ne absoliučiai, bet pakankamai. Man pačiam, tai būtinas daiktas. Bet ir kiti modeliuotojai užsako. Įdedu vieną iš vitrinos variantų, tiksliau trumpą gamybos aprašymą. Tai ne instrukcija, kaip pasigaminti, bet vienas iš būdų. Bandau įvairias konstrukcijas, skirtingas technologijas, gamybos būdus. Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu: pagaminti gerą vitriną nėra lengva ir pigu...
   Yra keletas principų, kurie lemia konstrukciją. Tai maksimalus modelio matomumas, vitrinos lengvumas, universalumas, maksimali apsauga, gamybos paprastumas ir žinoma minimali kaina. Jei pirmus punktus realizuoti pavyksta neblogai, tai su dviem paskutiniais yra sunkumų. Vitrinai naudoju XT tipo plastiką. Jis geriau už organinį stiklą. Atsparus ultravioletiniams (UV) spinduliams, negelsta, atsparesnis įbrėžimams, geriau apdirbamas ir skaidresnis, lengvas. Medinis karkasas daromas iš maksimaliai plonų elementų, kas kartu su stiklo nenaudojimu, lemia gerą modelio matomumą ir vitrinos lengvumą. Vitrinos konstrukcija gerai saugo modelį nuo dulkių, drėgmės, mechaninių pažeidimų, o XT tipo plastikas ir nuo saulės blukinimo. Vis tik, nerekomenduoju statyti vitrinos ten, kur ją pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.
  Vitrinos mediena  - juodalksnis. Karkasas padengtas aliejumi su įvairiais priedais. Todėl jo dangą labai lengva atstatyti ar atnaujinti. Komplekte - pagrindas iš 8 mm storio plastiko. Modeliuotojas gali savo nuožiūra jį padengti norima danga arba užsakyti jau su padengimu. Galimi įvairūs padengimo variantai: medienos lukštas, audinys, veidrodis, smėlis, skaldelė, kartonas, fotovaizdai ir kita... Arba ant šio pagrindo pritvirtinti esamą modelio pagrindą.
   Didelę kainos dalį sudaro gan nepigus plastikas. Nemažą - pats darbas. Padaryti užtrunka, nes reikia didelio tikslumo, visi elementai skaičiuojami individualiai, nes ir vitrinų dydžiai individualūs. Skersiniai ploni ir padaryti tvirtus jų sujungimus sudėtinga arba reikia specialių įrengimų. Pats surinkimas irgi nėra paprastas etapas. Tenka išlieti nemažai nervų ir pasakyti daug įdomių žodžių...
   Trumpai sakant, užsiėmimas gan įdomus, bet nervingas. Po truputį kaupiasi patirtis, įrankiai ir įranga. Aišku, kokią dar teks pasigaminti. Bet dar gerokai teks padirbėti norint rasti geriausius karkaso sujungimų būdus ir surinkimo procesą. Na ir trumpa šios vitrinos versijos gamybos apžvalga:

     Šios versijos karkaso elementų sujungimai padaryti naudojant kyliukus. Iš aliuminio kampuočio pagamintas šablonas kyliukų skylėms grežti. Jis matosi nuotraukose. Dar vienas niuansas yra tai, kad mano modelių dirbtuvėlės per mažos tokiems darbams. Po truputį įsirenginėju nedideles atskiras medžio dirbtuvėles. Bet tai dar tolimas tikslas. Jei kam kils klausimų, rašykite [email protected] adresu. Arba klauskite komentaruose.

Redaguota: 24 Jan 2017 18:28

Atgal

Komentarai

Nerasta

Komentuoti


Paieška

Statistika

Lankėsi per 10 min
  • visi ilsisi
Svečiuojasi: 9 lankytojai(-jų)

Scale Model


Šalys!